РегистрацияПоискFAQВход
Ответить на тему Страница 1 из 1
28.03.2014 Viesatas upesloku dabas taka
Автор Сообщение
Ответить с цитатой
Сообщение 28.03.2014 Viesatas upesloku dabas taka 
Starp Jaunpili un Tukumu atrodas apdzīvota vieta Pētertāle. Nonākot tur, ceļa malā atradīsi norādi uz Viesatas upesloku dabas taku. Sekojot norādei, nonāksi pie tilta, kur arī atrodams dabas takas sākums un informatīvs stends. Taka ir aptuveni 11km gara, ja to iet pilnībā. Taku iespējams arī iet daļēji, jo paraleli iet arī īsāki atpakaļceļa maršruti.

Lai arī šī taka kopumā ir gara, to noteikti vērts iziet. Tā mūs patīkami pārsteidza ar savu dažādību. Mežs ir ļoti atmosfērisks un Viesatas upe ļoti skaista. Vienā takas posmā pat abās takas pusēs ir pa upei — nepiels posms pirms Viesatā ietek Prūsene.

Šo taku daļēji bijām gājuši jau ziemā un tagad atgriežoties vasarā, bija ļoti patīkami redzēt, ka tā joprojām ir sakopta un labā stāvoklī. Ik pa laikam redzēsiet kvalitatīvus atpūtas solus, margas, tiltiņus un pēc aptuveni 2km gājiena arī pirmo atpūtas vietu ar galdu un ugunskura vietām. Tāda vieta ir arī takas beigās. Tāpat pa ceļam sasopami vienkārši informatīvi stendi, par kritalām, stāvkrastiem. Tā kā šķiet galvenais uzturētājs ir Pašvaldība, augstu to novērtējam, jo līdz šim labākās takas vienmēr ir bijušas DAP un LVM.

Vēl pozitīvi novērtējām arī vienkāršo, taču loģisko un skaidro marķējuma veidu — trīs krāsu strīpas uz kokiem (sarkanais ir pamata maršruts, dzeltenais ir standarta atpakaļceļš, zaļais ir ātrais atpakaļceļš). Šāds marķējums tik ātri nepazudīs un to viegli pamanīt.

Kopumā taka mums ļoti patika, un dodam tai "Rekomendēts" atzīmi, kas nozīmē, ka šī taka ir ieteicama īpašam visas dienas braucienam. Neaizmirstiet paņemt pretodu līdzekli, daudz ūdens un protams ēdienu priekš piknika vietām. Ja paredzētajā vietā iekursiet uguni un atpūtīsieties pie skaistās upes, arī 11km neliksies īpaši daudz.


План мероприятия:

Встречаемся в субботу в 9:00 около магазина "ВЕТА" (Пурвциема 35) в Пурвциемсе.

Просьба НЕ ОПАЗДЫВАТЬ, т.к. дорога занимает длительное время. Маршрут хочется закончить в светлое время.

Переезд: Рига – Pētertāle, Irlavas pagasts = 85км (примерно 1 часа 30мин)

Встреча в Pētertāle в 10:30

Уровень сложности: легкий

Дополнительно заедем посмотреть/погулять:
1. Kartavkalna taka
Kartavkalni ir mežiem apaugusi pauguraine kurā speciali izveidotas kā arī ikdienā iestaigātas vairākas takas. Viena no tām tevi 70 m garumā vedīs caur varenu lapegļu aleju. Takas sākumā uzstādīti informatīvi stendi, kā arī labiekārtotas atpūtas un piknika vietas. Turpinot ceļu pa taku nonāksiet senlatviešu pilskalnā, kur LVM pacentušies sagādāt Tev pārsteigumu – iespēju aplūkot īstu senlatviešu apmetni ar guļbaļķu sētu.

2. Kurzemes cietokšņa muzejs Zantē
Экспозиция музея рассказывает о последних битвах во II мировой войне в крепости Kurzemes и о дальнейших судьбах латышских военнослужащих. Под открытым небом экспозиции можно осмотреть окопы, бункера и тяжелую военную технику.

3. Kundera dzots
Vēl viens 2. Pasaules kara notikumu liecinieks, kas meklējams Blīdenes pagastā. Viens no retajiem šāda veida objektiem, kas saglabājies tik labā stāvoklī.

geocash

Показать сообщения:
Ответить на тему Страница 1 из 1
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
  


Travelling.lv topic RSS feed